Spojte Chorvatsko s Itálií. Z jedné země do druhé se dostanete i trajektem

Cestovat po Evropě je možné různými způsoby. Do okolních zemí jezdíme většinou autem, autobusem nebo vlakem, protože je to nejrychlejší.

picture4

Zároveň náklady na cestu nejsou nijak vysoké – zvláště, pokud se vám podaří obsadit automobil. U hromadné dopravy zase existuje spousta zvýhodněných nabídek, zvláště na trasách, kde existuje tvrdá konkurence.

Pokud se ale potřebujete dostat dál a máte strávit na sedadle například 20 nebo i více hodin, může vás odradit menší pohodlí. V takovém případě jsou důležité pravidelné přestávky, a pokud si vybíráte autobus či vlak, měli byste si předem zjistit, jak má dopravce pohodlná sedadla a jaké doplňkové služby během cesty nabízí.

 

Cesta letadlem ušetří čas

Kromě toho je samozřejmě populární i letecká doprava. Díky nástupu nízkonákladových společností je létání dostupné pro více lidí. Některé zpáteční letenky je možné získat v akci i za několik stovek nebo dokonce desítek korun.

Na rozdíl od pozemní dopravy je tento způsob cestování většinou rychlejší, zvláště pokud se chcete dostat na vzdálenější místo, než je 500 kilometrů. Méně se cestování letadlem vyplatí v případě, že potřebujete přepravit více zavazadel nebo nějaký dopravní prostředek, například jízdní kolo.

 

Na trajekt můžete s autem

Dále můžete po Evropě cestovat i trajektem. Přímo z České republiky pochopitelně ne, pokud ale do přístavu dojedete vlastním autem, můžete si jej nechat přepravit též a pak jej využívat k výletům ve vaší cílové destinaci. Trajektem se lze dostat například z Německa či Dánska do Švédska a Norska. Stejně tak do Skandinávie doplujete z Pobaltí, to znamená z Litvy, Lotyšska nebo Estonska.

Bohatá nabídka spojů existuje i mezi Francií a Velkou Británií či Irskem. Do Anglie se dostanete i z Nizozemska a Belgie a milovníci dlouhých plaveb mohou vyzkoušet spoj ze Španělska. V jižní Evropě najdete trajekty třeba mezi Chorvatskem a Itálií. Vedle toho se dá tímto způsobem samozřejmě dostat i do zemí severní Afriky.