Levné letenky do Asie – víme jak ušetřit!

Chtěli by jste vyrazit do Asie? Láká vás Thajsko, Filipíny, Malajsie, Kambodža, Vietnam a další destinace?

Bohužel se to bez přestupu neobejde, ale je možnost i přímých letů, některé destinace mají přímé lety např. z Vídně nebo některých německých letišť!

Každopádně pokud se orientujete na cenu a neřešíte 1 přestup, doporučuji využít náš vyhledávač na této stránce, úspěch spočívá v tom, že do políčka “Odlet z” uvedete více letišť, tedy např. Praha, Vídeň, Frankfurt, Mnichov.

Z německých a rakouských letišť lze občas chytit opravdu letenky za super ceny, např. já letěl z Frankfurtu do Manily, přestup w Kuwaitu, příjemná letecká společnost Kuwait Airways a ušetřil jsem více než 6 tisíc korun než kdybych odletěl z Prahy a přesedal v Dubaji či Istanbulu. Ano, na něco mě vyšel autobus, ale pořád jsem ušetřil více než 4 tisíce korun.

Pokud letíte sami a 1x za rok, pravděpodobně upřednostníte komfort na úkor třeba 4 tisíc korun, ale pokud cestujete častěji, nebo letíte ve větším počtu, už to dává logiku. Dá se do Německa či Rakouska vyrazit i autem a i s parkováním ušetříte např. ve 3 osobách klidně přes 10 tisíc korun.

Pokud chcete ještě více ušetřit na letu do daleké Asie, doporučuji následující:

  • Zkuste sledovat ceny letenek alespoň 2 měsíce před odletem, klidně déle
  • Zkuste i vybrat jiné cílové destinace zda nebudou levnější a následně přelet do vaší žádané destinace, např. chcete Filipíny, zkuste Bangkok, Hong kong apod. a následný let na Filipíny
  • Zkuste při rezervaci letenek využít nějaký cashback, to vám přinese další peníze a nejen u letenek, ale i u ubytování, pojištění apod. více např. zde o cashbacku na letenky a ubytování.