TAP Portugal – jaká je tato aerolinka

TAP Portugal je aerolinka, které léta také na trase Praha – Lisabon a díky tomu s nimi můžete letět například na Kapverdské ostrovy, nebo do Rio de Janeiro.

Konkrétně trasa Praha – Rio de Janeiro je často v akci kolem 13 tisíc Kč za zpáteční let, jen stačí vyzkoušet různá data třeba přes náš vyhledávač.

Na krátké trase Praha – Lisabon nečekejte zázrak, jde o standardní low cost let, ale dostanete i drobné občerstvení (já dostal od TAP Portugal bagetu a nápoj).

Jde o největší portugalskou aerolinku. Často je v nabídce nějaký levný let do USA, Afriky atp. Všechny lety mají 1 příruční zavazadlo zdarma. Na dálkových linkách však již není odbavené zavazadlo v ceně. Na výběr máte možnost dokoupit si zavazadlo za 65 eur/1 směr, případně po evropě za 23 euro. Další možností je připlatit si za vyšší tarif. Odbavení na letišti je zdarma, samozřejmostí je možnost online odbavení. Na dálkových letech nabízí TAP Portugal zábavní systém v sedadlech. Na závěr poradím 1 tip – pokud máte dlouhé mezipřistání v Lisabonu, zaplaťte si za 15 eur vstup do VIP salonku. Nejen že je v ceně občerstvení, ale také sprchy. DO malého zavazadla si vezměte ručník, ať za něj neplatíte.